Mycie hali udojowej aktywną pianą z zastosowaniem pianownicy pozwala na szybkie i dokładne usunięcie białek i tłuszczy z powierzchni ze stali nierdzewnej, stali ocynk, tworzyw sztucznych, ceramiki a także gumy. Ponadto dzięki wykorzystaniu myjek ciśnieniowych zwiększa wydajność środka myjącego, zmniejsza zużycie wody i znacznie podnosi komfort i efekt mycia. W naszej ofercie posiadamy aktywne piany o odczynie alkalicznymi i kwaśnym:
W przypadku silnych zabrudzeń zaleca się stosowanie pianki kwaśnej a następnie pianki alkalicznej. Przy bardzo silnych zabrudzeniach można zastosować dodatkowo kwaśny środek myjący do instalacji mlecznych. W tym celu należy przygotować 40% roztwór i nanosić na zabrudzoną powierzchnię rozpylaczem ciśnieniowym (np. do środków chemicznych). Pozostawić na czas 1 minuty (maksymalnie), następnie dokładnie spłukać wodą. W przypadku niezadowalających efektów czynność powtórzyć. 40% roztwór kwaśnego środka myjącego można stosować również do mycia zbiorników z mlekiem.
Proces mycia hali podzielony jest na kilka etapów:
- Napełnienie zbiornika lancy pianowej produktem o odczynie kwaśnym Desintec® FL R2.
- Montaż lancy pianowej i ustawienie wymaganego stężenia. W zależności od stopnia zabrudzenia można regulować stężenie środka od 2 do 5%.
- Naniesienie kwaśnej aktywnej piany na zabrudzone powierzchnie ścian, posadzek i urządzeń za pomocą lancy pianowej.
- Po 20 minutach działania środka myjącego przy pomocy urządzenia wysokociśnieniowego spłukanie wszystkich elementów wodą, której jakość odpowiada jakości wody pitnej. Minimalny czas działania środka to 20 minut, maksymalny 1 godzina.
- Napełnienie zbiornika lancy produktem o odczynie zasadowym Desintec® StallClean Basis lub Desintec® StallClean Profi, następnie wykonać czynności jak w punktach 2-4.
- Naniesienie 40% kwaśnego roztworu myjącego za pomocą rozpylacza ciśnieniowego. Czas kontaktu roztworu z powierzchnią, którą myjemy wynosi maksymalnie 1 minutę.
- Dokładnie spłukać, w razie potrzeby powtórzyć mycie kwaśnym roztworem.
Wymagania ciśnieniowe dla urządzenia wysokociśnieniowego do wytworzenia piany: min. 130 bar (13 atmosfer).