Search
Generic filters
Search
Generic filters

Jak prawidłowo myć halę udojową przy pomocy aktywnych pianek

Mycie hali udojowej aktywną pianą z zastosowaniem pianownicy pozwala na szybkie i dokładne usunięcie białek i tłuszczy z powierzchni ze stali nierdzewnej, stali ocynk, tworzyw sztucznych, ceramiki a także gumy. Ponadto dzięki wykorzystaniu myjek ciśnieniowych zwiększa wydajność środka myjącego, zmniejsza zużycie wody i znacznie podnosi komfort i efekt mycia.  W naszej ofercie posiadamy aktywne piany o odczynie alkalicznymi i kwaśnym:

W przypadku silnych zabrudzeń zaleca się stosowanie pianki kwaśnej a następnie pianki alkalicznej. Przy bardzo silnych zabrudzeniach można zastosować dodatkowo kwaśny środek myjący do instalacji mlecznych. W tym celu należy przygotować 40% roztwór i nanosić na zabrudzoną powierzchnię rozpylaczem ciśnieniowym (np. do środków chemicznych). Pozostawić na czas 1 minuty (maksymalnie), następnie dokładnie spłukać wodą. W przypadku niezadowalających efektów czynność powtórzyć. 40% roztwór kwaśnego środka myjącego można stosować również do mycia zbiorników z mlekiem.

Proces mycia hali podzielony jest na kilka etapów:

 

  1. Napełnienie zbiornika lancy pianowej produktem o odczynie kwaśnym Desintec® FL R2.
  2. Montaż lancy pianowej i ustawienie wymaganego stężenia. W zależności od stopnia zabrudzenia można regulować stężenie środka od 2 do 5%.
  3. Naniesienie kwaśnej aktywnej piany na zabrudzone powierzchnie ścian, posadzek i urządzeń za pomocą lancy pianowej.
  4. Po 20 minutach działania środka myjącego przy pomocy urządzenia wysokociśnieniowego spłukanie wszystkich elementów wodą, której jakość odpowiada jakości wody pitnej. Minimalny czas działania środka to 20 minut, maksymalny 1 godzina.
  5. Napełnienie zbiornika lancy produktem o odczynie zasadowym Desintec® StallClean Basis lub Desintec® StallClean Profi, następnie wykonać czynności jak w punktach 2-4.
  6. Naniesienie 40% kwaśnego roztworu myjącego za pomocą rozpylacza ciśnieniowego. Czas kontaktu roztworu z powierzchnią, którą myjemy wynosi maksymalnie 1 minutę.
  7. Dokładnie spłukać, w razie potrzeby powtórzyć mycie kwaśnym roztworem.

Wymagania ciśnieniowe dla urządzenia wysokociśnieniowego do wytworzenia piany:  min. 130 bar (13 atmosfer).

 

Udostępnij

Share on facebook
Facebook