Search
Generic filters
Search
Generic filters

Historia

Historia firmy Blattin Polska Sp. o.o., czyli jak to się zaczęło...


Historia z przyszłością

Od ponad 100 lat poznajemy potrzeby naszych Klientów dlatego wiemy jak je zaspokajać.

Geneza firmy i pierwsze 17 lat działalności na rynku polskim związane są ściśle z niemiecką spółką Höveler Spezialfutterwerke GmbH & Co. KG. Blattin Polska Sp. z o.o dostarcza na rynek najwyższej jakości produkty od 1999 roku, ale doświadczenie firmy w produkcji pasz i żywieniu zwierząt sięga jednak znacznie dalej, bo 1905 r., kiedy to Arnold Höveler wyprodukował swoją nowatorską paszę.

 

W latach 1996 – 1999 produkty firmy Hoeveler sprzedawane były w Polsce przez firmę Bayer. 22 października 1999 roku została założona spółka Blattin Polska. Początkowo biuro handlowe w Ozimku oferowało jedynie produkty sprowadzane z Niemiec. Duże zainteresowanie nowoczesnymi systemami żywienia zwierząt oraz rosnące zapotrzebowanie na produkty najwyższej jakości przyczyniły się do dynamicznego rozwoju firmy. By umożliwić klientom stały i lepszy dostęp do swoich produktów w 2006 roku powstał pierwszy oddział firmy – Magazyn firmowy w Głogówku. Dodatkowo kompleksową obsługą klienta zajmują się nasi Partnerzy – wyspecjalizowane firmy handlowe oferujące produkty na terenie całego kraju.

Cały okres istnienia firmy to czas jej ciągłego rozwoju, związany nie tylko ze wzrostem sprzedaży i zatrudnienia, ale przede wszystkim z ciągłym udoskonalaniem wyrobów oraz wdrażaniem nowych produktów. W 2004 roku firma rozszerzyła swoją ofertę o produkty higieny doju, materiał siewny oraz folie – powstał Dział Higieny, Folii i Nasion.

Rok 2008 był rokiem umacniania się pozycji firmy na rynku krajowym oraz ekspansji na Wschód. W styczniu Blattin Polska kupiła Wytwórnię Pasz w Siedlcu z produkcją w toku. Dzięki czemu zwiększono poziom produkcji pasz pełnoporcjowych oraz koncentratów dla bydła i trzody, a także rozszerzono asortyment o pasze dla drobiu. W lutym rozpoczęto eksport mieszanek mineralno – witaminowych oraz koncentratów na Ukrainę za pośrednictwem spółki Blattin Ukraina.

Lata 2009, 2010, 2011 i 2012 to czas intensywnych prac modernizacyjnych i budowlanych Wytwórni Pasz w Siedlcu.

 

1905

Założenie firmy

Pierwsza pasza dla koni. Firma powstaje w Niemczech.

1905

1935

Powstanie marki Blattin

Pierwsza mieszanka mineralna dla bydła. Powstanie marki Blattin.

1935

1996

Pierwsze dostawy mieszanek mineralnych

Zbigniew Pustuła – pierwszy człowiek i pierwsze dostawy do Polski

 

1996

1997

We dwójkę raźniej

Andrzej Mirek i Zbigniew Pustuła – wspólna droga do sukcesu

1997

22.10.1999 r.

Założenie spółki „córki”

Powstaje Blattin Polska Sp. z o.o.

Zatrudnienie: 4 osoby, w tym dwóch doradców.

22.10.1999 r.

2000

Budujemy serwis doradczy

Zatrudniono kolejnych doradców pracujących w terenie.

2000

2004

Rozszerzenie oferty

Wzbogaciliśmy ofertę o produkty higieny doju, materiał siewny, folie – powstaje dział  Higieny, Chemii i Nasion

2004

2006

Otwarcie pierwszego oddziału firmy

Powstaje Magazyn Firmowy w Głogówku.

2006

2007

Własne laboratorium

Najnowocześniejsze urządzenie wykorzystujące spektroskopię odbicia w bliskiej podczernieni NIRS.

2007

2008

Zakup Wytwórni Pasz w Siedlcu

Rozpoczęcie produkcji koncentratów oraz pasz pełnoporcjowych dla bydła i trzody. Rozszerzenie oferty o pasze dla drobiu. Równolegle w latach 2010-2011 kompleksowa modernizacja wytwórni.

Ekspansja na Wschód – założenie spółki „córki” na Ukrainie – Blattin Ukraina.

2008

2012

Rozbudowa Wytwórni Pasz w Siedlcu

Zmiana lokalizacji siedziby głównej spółki.

2012

2013

Rozszerzenie oferty handlowej

Utworzenie nowego działu firmy Blattin Technika i sprzedaż pierwszych wozów paszowych Blattin

2013

2014

Zakup Wytwórni Pasz w Ostrołęce

A także jej gruntowna modernizacja i rozbudowa.

2014

2016

Pasze bez GMO

Uruchomienie produkcji pasz w Wytwórni Pasz w Ostrołęce.

2016

2016

Certyfikacja systemów

Certyfikacja systemów GMP+ w dwóch zakładach produkcyjnych

2016

2017

Nowy partner strategiczny

Większościowy pakiet akcji spółki Blattin Polska, który do tej pory posiadał niemiecki koncern
Agravis Raiffeisen AG nabywa Vilomix Holding A/S należący do grupy Danish Agro.

2017

2017

Certyfikacja systemu bez GMO

Certyfikacja systemu bez GMO – VLOG w WP w Ostrołęce

2017

2019

Certyfikacja systemu GMO controlled

Certyfikacja systemu GMO controlled w WP w Ostrołęka, WP Siedlec i magazynach firmowych.

2019

2020

Certyfikacja systemu bez GMO PIM

Certyfikacja systemu bez GMO PIM w WP w Ostrołęce.

2020

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Hodowców w 2013 roku firma rozszerzyła działalność o nowe produkty i usługi związane z poprawą dobrostanu zwierząt. Nowy dział Blattin Technika to przede wszystkim wozy paszowe gwarantujące uzyskanie w szybki i oszczędny sposób doskonałego TMR-u.

Koniec roku 2014 niesie ze sobą nowe wyzwania i perspektywy. Firma staje się właścicielem drugiej wytwórni pasz, która początkowo jako magazyn firmowy prowadzi sprzedaż pasz na rynku północno-wschodniej Polski, by ostatecznie w grudniu 2016 wyprodukować pierwszą pasze pod marką Blattin.

W latach 2015 i 2016 wytwórnia w Ostrołęce poddana została gruntownej modernizacji i rozbudowie, w trakcie której wymieniono wszystkie urządzenia linii produkcyjnej, wybudowano nową wieżę technologiczną o wysokości 22 metrów oraz rozbudowano dział przyjęcia i składowania surowca. Nowoczesne, bardzo wydajne i zautomatyzowane urządzenia linii wytwarzania oraz ważenia, mogą być obsługiwane tylko przez 3 osoby, przy wydajności 20 ton/h oraz pozwalają ograniczyć do minimum ryzyko błędu. Prawidłowe odważanie komponentów zapewnia zastosowanie wag tensometrycznych oraz nowoczesnej techniki mikroprocesorowej i komputerowej. Dzięki temu wytwarzane mieszanki są bezpieczne i jednorodne.

Zarówno Wytwórnia Pasz w Ostrołęce, jak i główny zakład produkcyjny w Siedlcu, z końcem 2016 roku uzyskały certyfikat GMP+. Połączenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz systemu jakości w obu zakładach daje gwarancję uzyskania wysokiej jakości, bezpiecznych pasz, o powtarzalnej i jednorodnej strukturze, zgodnej z coraz wyższymi wymaganiami hodowców i przepisów prawa.

Wytwórnia Pasz w Ostrołęce specjalizuje się w produkcji pasz bez GMO, co potwierdzone zostało w 2017 roku  certyfikatem VLOG. Z końcem roku 2019 oba zakłady produkcyjne w Ostrołęce i Siedlcu oraz wszystkie oddziały firmy uzyskały certyfikat GMO controlled.

W 2020 roku Wytwórnia Pasz w Ostrołęce uzyskała kolejny certyfikat bez GMO, której właścicielem jest Polska Izba Mleka.

NOWE KIERUNKI ROZWOJU

Od 1.01.2017 r. większościowy pakiet akcji spółki Blattin Polska, który do tej pory posiadał niemiecki koncern Agravis Raiffeisen AG nabywa Vilomix Holding A/S należący do grupy Danish Agro. Vilomix zajmuje się gównie produkcją premixów, mieszanek mineralnych i specjalistycznych oraz materiału hodowlanego trzody chlewnej w wielu krajach na całym świecie.

Niezmiennie, od początku naszej działalności szukamy nowoczesnych rozwiązań, aby sprostać rosnącym potrzebom naszych Klientów.
Pamiętamy o tym, by z wytrwałością dążyć do doskonałości, nie zapominając o własnej tradycji.