Search
Generic filters
Search
Generic filters

Wóz paszowy - najważniejsza maszyna w hodowli krów mlecznych.
Jak wykorzystać jej wszechstronne możliwości?

XXI Konferencja firmy Blattin Polska dla Hodowców Bydła i Producentów Mleka już za nami.

Myślą przewodnią ogólnopolskiego cyklu spotkań była próba odpowiedzi na pytanie: wóz paszowy – najważniejsza maszyna w hodowli krów mlecznych. Jak wykorzystać jej wszechstronne możliwości? 

 

Jest nam niezmiernie miło, że tegoroczna edycja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencję oraz mogliśmy liczyć na aktywny udział w dyskusjach wszystkich prelegentów, moderatorów i uczestników.

Dlaczego warto było być tam z nami?

W części teoretycznej, eksperci opowiedzieli o strukturze fizycznej TMR-u dla krów mlecznych oraz o suchej dawce typu TMR stosowanej w żywieniu cieląt. Część praktyczna odbyła się w gospodarstwie rolnym, gdzie przeprowadzono pokazy pod nadzorem Dariusza Szopy, kierownika działu Blattin Technika.

 

O tym dlaczego struktura fizyczna TMR-u jest tak ważna w żywieniu krów mlecznych opowiedział prof. dr hab. inż. Maciej Zygmunt Kowalski, Kierownik Katedry Żywienia, Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

 

Wykład pt. „Suchy TMR jako nowoczesna koncepcja żywienia cieląt” przedstawił Wojciech Suchodolski, Kierownik Działu Bydło Blattin Polska. Przedstawił również rozwiązania produktowe do sporządzenia suchego TMR na bazie własnych komponentów z zastosowaniem koncentratu Blattina Bovini oraz autorski suchy TMR – Blattin Dry TMR dostępny w sprzedaży w formie gotowej na bazie suszu z lucerny.

 

Uczestnicy szkolenia po części teoretycznej udali się do gospodarstwa rolnego, gdzie odbyła się część praktyczna. Podczas pierwszego pokazu przy pomocy ciągnionego wozu paszowego Blattin King  z poziomym systemem tnąco-mieszającym posiadającym cztery ślimaki przygotowano suchy TMR dla cieląt.

 

Następnie podczas drugiego pokazu zaprezentowano samojezdny 4-ślimakowy wóz poziomy Blattin King Lion 130 o pojemności 13 m3 wyposażony w 148 noży i 148 przeciwnoży oraz silnik przemysłowym Iveco. Prezentowany wóz był węższy i niższy niż standardowe maszyny, ponieważ został on przystosowany do wąskich i niskich obór. Jego szerokość wynosi 2,2 m, a wysokość 2,7 m. Posiada on również frez załadunkowy o szerokości 1,7 m, a więc o 0,3 m węższy niż te stosowane w standardzie. 

 

Program konferencji

Nasi eksperci

Prof. dr hab. inż. Zygmunt Maciej Kowalski

Kierownik Katedry Żywienia, Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa, Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Profesor żywienia zwierząt. Krajowy autorytet i ekspert w żywieniu wysokowydajnych krów mlecznych. Niezależny doradca gospodarstw wielkotowarowych w Polsce.

Wojciech Suchodolski

Kierownik Działu Bydło Blattin Polska sp. z o.o. - Absolwent Wydziału Bioinżynierii Zwierząt na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ponad 11 lat doświadczenia jako doradca żywieniowy głównie na fermach bydła o różnej wielkości. Obecnie pełni funkcję koordynującą zespołem sprzedażowym, w głównej mierze w sektorze sprzedaży rozwiązań dla cieląt.

Dariusz Szopa

Kierownik Działu Blattin Technika - Wykształcenie zootechnika zdobył na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Od początku swojej kariery zawodowej związany z mechaniką i techniką. Pierwsze szlify zawodowe zdobywał na stanowisku managerskim w branży motoryzacyjnej. Od 12 lat współpracuje z firmą Blattin Polska, gdzie z dużym sukcesem wprowadził na polski rynek nową markę poziomych paszowozów Blattin King. Propagator wozów z czteroślimakowym systemem mieszania free-flow-mix.

Lek. med. wet. Rafał Łacinik

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Ukończył studia specjalizacyjne z zakresu ”Rozród Zwierząt” oraz "Choroby przeżuwaczy". Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z czołowymi polskimi hodowcami.

Inż. Zbigniew Pustuła

Technik weterynarii, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kierunku zootechnika. Dyrektor zarządzający spółką Blattin Polska. Od ponad 25 lat doradza w największych hodowlach na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Wykonywany zawód jest spełnieniem jego pasji i zainteresowań.

Na zarejestrowanych uczestników czekały atrakcyjne nagrody

Patronat medialny

Patronat internetowy

Zapisz się online

    Wybierz termin:

    Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu:

    o interesujących mnie produktach, w tym informacji marketingowych.

    Zobacz relację z XXI - Konferencji Blattin Polska

    Zobacz zdjęcia z XXI Konferencji Blattin Polska