Search
Generic filters
Search
Generic filters

Czy można szybko i oszczędnie przygotować PERFEKCYJNY TMR w wozie paszowym?

Zastosowanie 4-ślimakowego systemu tnąco mieszającego w poziomym wozie paszowym spowoduje wyprodukowanie idealnego TMR.

 

Oczywiście niezbędna jest pomoc hodowcy. Musi on pamiętać o prawidłowej kolejności wrzucania składników TMR (inna niż w wozie pionowym). Krótko mówiąc: stosując się do zaleceń, Blattin King odwdzięczy nam się bardzo dobrym TMR-em, nawet z tak trudnych do pocięcia balotów jak na zdjęciu.

Specjalna budowa wozu 4-ślimakowego, sprawia, że wóz
poziomy, doskonale sprawdzi się wszędzie tam gdzie dominują
pasze w belach, długa słoma i dużo suchego materiału.

 

Dwa górne ślimaki w modelu Blattin King przyspieszają mieszanie. Mają za zadanie mieszanie i przesuwanie materiału na przód i tył wozu.

4-ślimakowy system tnąco-mieszający wyprodukuje TMR w
rekordowo krótkim czasie.

 

Dlaczego tak się dzieje? Duża liczba noży i taka sama ilość przeciwnoży sprawia ekspresowe pocięcie. Dla przykładu: Blattin King o pojemności 13 m 3 ma 132 noże i tyle samo przeciwnoży. Balot sianokiszonki w takim wozie pocięty zostanie w 5-7
minut.

Przygotowanie perfekcyjnego TMR w bardzo krótkim czasie to
oszczędność paliwa i czasu hodowcy.

 

Stosując 4-ślimakowy poziomy wóz paszowy Blattin King przy hodowli około 50 krów rocznie możemy zaoszczędzić około 10 000 PLN. Oczywiście im więcej wozów dziennie tym oszczędności większe. Trzeba także pamiętać o bardzo ważnej zależności: im krótszy czas potrzebny do przygotowania TMR tym jest on mniej “zmęczony”.

Jaki musi być perfekcyjny TMR?

 

Prawidłowo pocięty, prawidłowo wymieszany i powtarzalny. Zastosowany w Blattin King system 4-ślimakowy gwarantuje nam zachowanie wszystkich tych parametrów każdego dnia. Korzystając z programowalnego systemu ważenia jesteśmy w stanie zaprogramować czas cięcia i mieszania. Skutkuje to tym, że hodowca nie musi kontrolować stanu przygotowania TMR. Wykorzystując zalety systemu Blattin King i korzystając z pomocy wagi hodowca ma gwarantowaną powtarzalność TMR.

 

 

Udostępnij

Share on facebook
Facebook