Mycie hali udojowej z zastosowaniem aktywnych pianek

 

Mycie hali udojowej aktywną pianą z zastosowaniem pianownicy pozwala na szybkie i dokładne usunięcie białek i tłuszczy z powierzchni ze stali nierdzewnej, stali ocynk, tworzyw sztucznych, ceramiki a także gumy. Ponad to zwiększa wydajność środka myjącego dzięki wykorzystaniu myjek ciśnieniowych, zmniejsza zużycie wody i znacznie podnosi komfort i efekt mycia.

W naszej pracy stosujemy aktywne piany o odczynie alkalicznymi i kwaśnym. Blattin-Kwaśna Aktywna Pianka do Mycia zmiękcza zanieczyszczenia mineralne i organiczne oraz usuwa osad z kamienia, natomiast Blattin-Alkaliczna Aktywna Pianka do Mycia usuwa organiczne naloty białka i tłuszczy. Produkty te mogą być stosowane zarówno do mycia hal udojowych jak i budynków inwentarskich, iglo dla cieląt, porodówek czy w chlewniach.

W przypadku silnych zabrudzeń zaleca się stosowanie pianki kwaśnej a następnie pianki alkalicznej. Przy bardzo silnych zabrudzeniach można zastosować dodatkowo kwaśny środek myjący do instalacji mlecznych (np. Blattin-kwas, Blattin-kwas premium) . W tym celu należy przygotować 40% roztwór i nanosić na zabrudzoną powierzchnię rozpylaczem ciśnieniowym (np. do środków chemicznych). Pozostawić na czas 1 minuty (maksymalnie), następnie dokładnie spłukać wodą. W przypadku niezadowalających efektów czynność powtórzyć. 40% roztwór kwaśnego środka myjącego można stosować również do mycia zbiorników z mlekiem.


Proces mycia hali podzielony jest na kilka etapów:

  1. Napełnienie zbiornika lancy pianowej produktem Blattin-Kwaśna Aktywna Pianka do Mycia.
  2. Montaż lancy pianowej i ustawienie wymaganego stężenia. W zależności od stopnia zabrudzenia można regulować stężenie środka od 2 do 5%.
  3. Naniesienie kwaśnej aktywnej piany na zabrudzone powierzchnie ścian, posadzek i urządzeń za pomocą lancy pianowej.
  4. Po 20 minutach działania środka myjącego przy pomocy urządzenia wysokociśnieniowego spłukanie wszystkich elementów wodą, której jakość odpowiada jakości wody pitnej. Minimalny czas działania środka to 20 minut, maksymalny 1 godzina.
  5. Napełnienie zbiornika lancy produktem Blattin-Alkaliczna Aktywna Pianka do Mycia, następnie wykonać czynności jak w punktach 2-4.
  6. Naniesienie 40% kwaśnego roztworu myjącego za pomocą rozpylacza ciśnieniowego. Czas kontaktu roztworu z powierzchnią, którą myjemy wynosi maksymalnie 1 minutę.
  7. Dokładnie spłukać, w razie potrzeby powtórzyć mycie kwaśnym roztworem


Wymagania ciśnieniowe dla urządzenia wysokociśnieniowego do wytworzenia piany:
min. 130 bar (13 atmosfer).

 

 Fot. 1 Szybki i łatwy montaż lancy

Fot. 2 Naniesienie aktywnej piany


Fot. 3 Działanie aktywnej piany

Fot. 4 Spłukiwanie

 

W przypadku zainteresowania wykonaniem usługi mycia hali  prosimy o kontakt z naszymi doradcami Działu Higieny:

Dariusz Kowalik (woj. śląskie, opolskie, małopolskie)  tel. 606 688 892
Michał Szydłowski
(woj. wielkopolskie, dolnośląskie)  tel. 668 126 474

 Vilomix Starter Standard 2,5%