Lizawki

Firma Blattin posiada bardzo szeroki asortyment lizawek przeznaczonych dla krów i cieląt. Wśród nich znajdziecie Państwo lizawki mikro- i makroelementowe oraz solne.

 


Lizawki mineralne
Blattin są znane i cenione w całej Europie. Hodowcy korzystają z tej formy uzupełnienia minerałów w żywieniu krów mlecznych, opasów i odchowie młodzieży. Zaletami tej formy podawania i uzupełniania minerałów są:

  • zapewnienie prawidłowego  uzupełnienia zapotrzebowania zwierzęcia w substancje mineralne
  • pomaga młodemu bydłu przyzwyczaić się do pasz mineralnych
  • jest chętnie pobierana przez wszystkie grupy hodowlane
  • umożliwia higieniczne podawanie substancji mineralnych
  • umożliwia zaspokojenie indywidualnych potrzeb zwierzęcia na minerały
  • może być stosowana w oborze i pastwiskach, jest odporna na warunki atmosferyczne

 Lizawki solne stanowią dla zwierząt źródło łatwo przyswajalnego sodu i chloru. Zwierzęta, ze względu na wysoką zawartość potasu w paszach objętościowych i ziarnie zbóż, przy niskiej zawartości sodu, posiadają deficyt pokarmowy sodu i chloru. Na deficyt ten narażone są głównie zwierzęta w okresie intensywnego wzrostu. Oba jony niezbędne są dla utrzymania równowagi jonowej płynów ustrojowych zwierząt. Oferowane lizawki mineralizowane obok sodu i chloru zawierają kompozycję mikroelementów. Są dedykowane zwierzętom o dużej wydajności lub poddawanym dużemu wysiłkowi fizycznemu.Intensywna produkcja zwierzęca powoduje wzrost zapotrzebowania organizmu zwierząt w składniki mineralne, których dostęp nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić w paszach w odpowiednich ilościach. Zastosowanie lizawek mineralizowanych umożliwia zwierzęciu intuicyjnie ich pobieranie w zależności od potrzeb, w odpowiednich ilościach z zawartości lizawki.

 

 

 

 Blattisan Immunosan - immunoglobuliny dla cieląt
Pasta z siarą, witaminami i probiotykiem dla nowonarodzonych cieląt