QuadriCa

Bolus wapniowy dla krów mlecznych po wycieleniu.     
Mieszanka paszowa dietetyczna


QuadriCal® to nowy, wyjątkowy produkt dla krów mlecznych, w formie bolusów, stosowany bezpośrednio po wycieleniu w celu zapewnienia właściwego poziomu wapnia. Zapotrzebowanie w wapń w okresie okołoporodowym jest bardzo wysokie. Do produkcji siary poziom wapnia powinien być wyższy nawet 10 razy!

 

Prawidłowy poziom Ca we krwi:

  • zmniejsza ryzyko niższej produkcji,
  • zwiększa prawdopodobieństwo przemieszczenia trawieńca,

  • zmiejsza skuteczność pierwszego zabiegu inseminacyjnego,
  • minimalizuje ryzyko wystąpienia zapalania macicy.

 

Jedna porcja (3 bolusy podawane jednocześnie) zawiera co najmniej 54 g wapnia pochodzącego z czterech różnych źródeł (chlorek wapnia, siarczan wapnia, propionian wapnia, mleczan wapnia), aby zapewnić szybkie i wydłużone działanie. QuadriCal® dostarcza także niacynę, która wspomaga funkcje wątroby w okresie ujemnego bilansu energetycznego oraz  witaminę D ułatwiającą wykorzystanie wapnia w organizmie.

 

Składniki analityczne: wapń 54 mg (dla 3 bolusów o łącznej wadze 280 gram);
Dodatki dietetyczne: witamina D3 5,00 IU, niacyna  12,00 mg (dla 3 bolusów o łącznej wadze 280 gram);
SKŁAD:
chlorek wapnia, siarczan wapnia, propionian wapnia, mleczan wapnia.

ZALECENIA ŻYWIENIOWE: QuadriCal® podawany jest drogą aplikacji dożwaczowej w sposób szybki i bezpieczny. Bolusy mają zaokrąglony kształt ułatwiający połykanie. Jeśli zwierzę jest za małe lub nie jest w stanie połknąć produktu, należy natychmiast przerwać użycie. Aplikowanie na siłę lub u zwierząt, które nie mogą połknąć tego produktu z jakiegokolwiek powodu może spowodować poważne obrażenia lub śmierć zwierzęcia. Uwaga! Nie podawać bolusów u krów leżących z objawami porażenia poporodowego.

Stosowanie: bezpośrednio po wycieleniu podać za pomocą specjalnego aplikatora trzy bolusy jednocześnie. W razie konieczności kolejną dawkę (saszetkę) podać od 12 do 24 godzin później.

 

Specjalna budowa aplikatora pozwala podać trzy bolusy jednocześnie, co znacznie ułatwie podawanie i jest mniej stresujące dla krowy.

 

 

Aplikatory dostępne są w dwóch wersjach: stalowy oraz plastikowy.

  

Masa netto saszetki: 280 g (łącznie dla 3 bolusów). Opakowanie zawiera 40 sztuk (saszetek).

 

 

 

Vilomax Odsadzenie 50%
Wysokostrawny koncentrat dla prosiąt