FOLIA KISZONKARSKA PODKŁADOWA  ZILL®

(TRANSPARENTNA)

 


Profesjonalna ochrona kiszonek
Właściwe zabezpieczenie kiszonki folią przyczynia się do prawidłowego i pożądanego przebiegu procesów fermentacyjnych. Zapewnia odcięcie dopływu powietrza, zabezpiecza przed wsiąkaniem wody opadowej i gwarantuje uzyskanie kiszonki najwyższej jakości. Silos napełniamy równomierne od jego ścian do środka oraz mocno ubijamy materiał. Po ubiciu zostaje tylko przykrycie silosu folią i poprawne jej zabezpieczenie przed wiatrami.

Prawidłowe zabezpieczenie silosu z kiszonką
Optymalnym jest stosowanie dwóch folii:  FOLII PODKŁADOWEJ (cienkiej, tzw. transparentnej), o grubości 0,4 µm, przylegającej bezpośrednio do zakiszanego materiału oraz folii właściwej – FOLII KISZONKARSKIEJ, na którą nakładamy SIATKĘ OCHRONNĄ oraz WORKI OBCIĄŻAJĄCEBlattin Polska wprowadza na rynek folie okrywowe niemieckiej firmy Zill. Zill jest światowym producentem folii i materiałów syntetycznych dla rolnictwa. Niemieckie folie po raz pierwszy trafiły na rynek Polski dzięki  przedstawicielstwu Blattin Polska.

 
Zastosowanie folii kiszonkarskiej podkładowej Zill optymalizuje proces zakiszania. Folia ta jest lżejsza i bardziej elastyczna dlatego lepiej przyciąga i dopasowuje się do nierówności silosu. Dzięki efektowi adhezji folia podkładowa przylega optymalnie do kiszonki zapobieagając przedostawaniu się powietrza pomiędzy folię kiszonkarską a kiszonkę. Przy nieznaczym uszkodzeniu folii kiszonkarskich folia podkładowa zapobiega tworzeniu się komór powietrznych i tworzy dodatkowe zabezpieczenie.


Cienka folia transparentna dopasowuje się do kształtu nierówności na silosie lub pryzmie, dzięki czemu lepiej chroni kiszonkę przed dostępem powietrza. Dodatkowo, po otwarciu silosu, w znacznej mierze ogranicza penetrację powietrza, w tym i straty paszy. Przeźroczysta folia, chroni również kiszonkę w obrębie ściany bocznej silosu i uniemożliwia dostanie się wody i powietrza w miejscach styku kiszonki ze ścianą silosu.

 

Grubość folii:
40 µm

Dostępne rozmiary: szerokość od 6 do 18 m, długość 50 m

 Vilosoy - Koncentrat białka sojowego 53% (GMO)
Koncentrat białka sojowego do produkcji prestarterów i starterów dla prosiąt