HISTORIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ

Od 1905 roku zajmujemy się żywieniem zwierząt.

 

Blattin Polska, która od 1996 roku dostarcza na polski rynek najwyższej jakości produkty dla zwierząt gospodarskich jest firmą „córką” niemieckiej spółki Höveler. Historia firmy Höveler, jednego z największych w Europie producentów środków żywienia zwierząt, rozpoczęła się w 1905 r.

W latach 1996 – 1999 produkty firmy Höveler sprzedawane były w Polsce przez firmę Bayer. 22 października 1999 roku została założona spółka Blattin Polska. Początkowo biuro handlowe w Ozimku oferowało jedynie produkty sprowadzane z Niemiec. Duże zainteresowanie nowoczesnymi systemami żywienia zwierząt oraz rosnące zapotrzebowanie na produkty najwyższej jakości przyczyniły się do dynamicznego rozwoju firmy. By umożliwić klientom stały i lepszy dostęp do swoich produktów w 2006 roku powstał pierwszy firmy Magazyn firmowy w Głogówku. Dodatkowo kompleksową obsługą klienta zajmują się nasi Partnerzy – wyspecjalizowane firmy handlowe oferujące produkty na terenie całego kraju.

Cały okres istnienia firmy to czas jej ciągłego rozwoju, związany nie tylko ze wzrostem sprzedaży i zatrudnienia, ale przede wszystkim z ciągłym udoskonalaniem wyrobów oraz wdrażaniem nowych produktów. W 2004 roku firma rozszerzyła swoją ofertę o produkty higieny doju, materiał siewny oraz folie - powstał Dział Higieny, Folii i Nasion.

Rok 2008 był rokiem umacniania się pozycji firmy na rynku krajowym oraz ekspansji na Wschód. W styczniu Blattin Polska kupiła Wytwórnię Pasz w Siedlcu z produkcją w toku. Dzięki czemu zwiększono poziom produkcji pasz pełnoporcjowych oraz koncentratów dla bydła i trzody, a także rozszerzono asortyment o pasze dla drobiu. W lutym rozpoczęto eksport mieszanek mineralno – witaminowych oraz koncentratów na Ukrainę za pośrednictwem spółki Blattin Ukraina.

Lata 2009, 2010, 2011 i 2012 to czas intensywnych prac modernizacyjnych i budowlanych Wytwórni Pasz w Siedlcu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Hodowców w 2013 roku firma rozszerzyła działalność o nowe produkty i usługi związane z poprawą dobrostanu zwierząt. Nowy dział Blattin Technika to przede wszystkim wozy paszowe gwarantujące uzyskanie w szybki i oszczędny sposób doskonałego TMR-u.

Koniec roku 2014 niesie ze sobą nowe wyzwania i perspektywy. Firma staje się właścicielem drugiej wytwórni pasz, która początkowo jako magazyn firmowy prowadzi sprzedaż pasz na rynku północno-wschodniej Polski, by ostatecznie w grudniu 2016 wyprodukować pierwszą pasze pod marką Blattin.

W latach 2015 i 2016 wytwórnia w Ostrołęce poddana została gruntownej modernizacji i rozbudowie, w trakcie której wymieniono wszystkie urządzenia linii produkcyjnej, wybudowano nową wieżę technologiczną o wysokości 22 metrów oraz rozbudowano dział przyjęcia i składowania surowca. Nowoczesne, bardzo wydajne i zautomatyzowane urządzenia linii wytwarzania oraz ważenia, mogą być obsługiwane tylko przez 3 osoby, przy wydajności 20 ton/h oraz pozwalają ograniczyć do minimum ryzyko błędu. Prawidłowe odważanie komponentów zapewnia zastosowanie wag tensometrycznych oraz nowoczesnej techniki mikroprocesorowej i komputerowej. Dzięki temu wytwarzane mieszanki są bezpieczne i jednorodne.

 

Wytwórnia Pasz w Ostrołęce Wytwórnia Pasz w Siedlcu


Zarówno Wytwórnia Pasz w Ostrołęce, jak i główny zakład produkcyjny w Siedlcu, z końcem 2016 roku uzyskały certyfikat GMP+. Połączenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz systemu jakości w obu zakładach daje gwarancję uzyskania wysokiej jakości, bezpiecznych pasz, o powtarzalnej i jednorodnej strukturze, zgodnej z coraz wyższymi wymaganiami hodowców i przepisów prawa.

NOWE KIERUNKI ROZWOJU

Od 1.01.2017 r. większościowy pakiet akcji spółki Blattin Polska, który do tej pory posiadał niemiecki koncern Agravis Raiffeisen AG nabywa Vilomix Holding A/S należący do grupy Danish Agro. Vilomix zajmuje się gównie produkcją premixów, mieszanek mineralnych i specjalistycznych oraz materiału hodowlanego trzody chlewnej w wielu krajach na całym świecie.

Wytwórnia Pasz w Ostrołęce specjalizuje się w produkcji pasz bez GMO, co potwierdzone zostało w 2017 roku  certyfikatem VLOG. Z końcem roku 2019 oba zakłady produkcyjne w Ostrołęce i Siedlcu oraz wszystkie oddziały firmy uzyskały certyfikat GMO controlled.

W 2020 roku Wytwórnia Pasz w Ostrołęce uzyskała kolejny certyfikat bez GMO, której właścicielem jest Polska Izba Mleka.

 

HISTORIA FIRMY BLATTIN, CZYLI JAK TO SIĘ ZACZĘŁO…

1905

założenie firmy w Niemczech
1996


Zbigniew Pustuła pierwszy człowiek i pierwsze dostawy do Polski
1997


"we dwójkę raźniej", Andrzej Mirekdrugi człowiek firmy Blattin w Polsce
1999założenie spółki „córki” Blattin Polska Sp. z o.o. (22.10.1999 r.)
zatrudnienie: 4 osoby, w tym dwóch doradców
2000


zatrudniono kolejnych doradców pracujących w terenie
2004


rozszerzenie oferty o produkty higieny doju, materiał siewny, folie – powstaje dział  Higieny, Chemii i Nasion
2006

otwarcie pierwszego oddziału firmy - Magazynu Firmowego w Głogówku
2007wyposażenie laboratorium w najnowocześniejsze urządzenie wykorzystujące spektroskopię odbicia w bliskiej podczernieni NIRS.
2008
zakup Wytwórni Pasz w Siedlcu. Rozpoczęcie produkcji koncentratów oraz pasz pełnoporcjowych dla bydła i trzody. Rozszerzenie oferty o pasze dla drobiu. Równolegle w latach 2010-2011 kompleksowa modernizacja wytwórni.
Ekspansja na Wschód – założenie spółki „córki” na Ukrainie – Blattin Ukraina.
2012

Rozbudowa Wytwórni Pasz w Siedlcu, zmiana lokalizacji siedziby głównej spółki
2013

Rozszerzenie ofert handlowej - utworzenie nowej komórki firmy Blattin Technika
2014

Zakup Wytwórni Pasz w Ostrołęce, jej gruntowna modernizacja i rozbudowa
2016

Uruchomienie produkcji pasz w Wytwórni Pasz w Ostrołęce
2016

Certyfikacja systemów GMP+ w dwóch zakładach produkcyjnych
2017


Większościowy pakiet akcji spółki Blattin Polska, który do tej pory posiadał niemiecki koncern Agravis Raiffeisen AG nabywa Vilomix Holding A/S należący do grupy Danish Agro.
2017

Certyfikacja systemu bez GMO – VLOG w WP w Ostrołęce
2019

Certyfikacja systemu GMO controlled w WP w Ostrołęka, WP Siedlec i magazynach firmowych
2020

Certyfikacja systemu bez GMO PIM w WP w Ostrołęce

W obecnej chwili firma zatrudnia ponad 130 pracowników, w tym 47 pracujących w terenie doradców handlowych i żywieniowych.

Niezmiennie, od początku naszej działalności szukamy nowoczesnych rozwiązań, aby sprostać rosnącym potrzebom naszych Klientów. Pamiętamy o tym, by z wytrwałością dążyć do doskonałości, nie zapominając o własnej tradycji.Vilomix Finisher Balance