HISTORIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ

Od 1905 roku zajmujemy się żywieniem zwierząt.


Historia jednego z największych w Europie producentów środków żywienia zwierząt rozpoczęła się w 1905 r. Blattin Polska, która od 1996 roku dostarcza na polski rynek najwyższej jakości produkty dla zwierząt gospodarskich jest firmą „córką” niemieckiej spółki Höveler.        

W latach 1996 – 1999 produkty firmy Höveler sprzedawane były w Polsce przez firmę Bayer. 22 października 1999 roku została założona spółka Blattin Polska. Początkowo biuro handlowe w Ozimku oferowało jedynie produkty sprowadzane z Niemiec. Duże zainteresowanie nowoczesnymi systemami żywienia zwierząt oraz rosnące zapotrzebowanie na produkty najwyższej jakości przyczyniły się do dynamicznego rozwoju firmy. By umożliwić klientom stały i lepszy dostęp do swoich produktów w 2006 roku powstał Magazyn firmowy w Głogówku. Dodatkowo kompleksową obsługą klienta zajmują się nasi Partnerzy – wyspecjalizowane firmy handlowe oferujące produkty na terenie całego kraju.

Cały okres istnienia firmy to czas jej ciągłego rozwoju, związany nie tylko ze wzrostem sprzedaży i zatrudnienia, ale przede wszystkim z ciągłym udoskonalaniem wyrobów oraz wdrażaniem nowych produktów. W 2004 roku firma rozszerzyła swoją ofertę o produkty higieny doju, materiał siewny oraz folie - powstał dział Higieny, Folii i Nasion.

Rok 2008 był rokiem umacniania się pozycji firmy na rynku krajowym oraz ekspansji na Wschód. W styczniu Blattin Polska kupiła Wytwórnię Pasz w Siedlcu z produkcją w toku. Dzięki czemu zwiększono poziom produkcji pasz pełnoporcjowych oraz koncentratów dla bydła i trzody, a także rozszerzono asortyment o pasze dla drobiu. W lutym rozpoczęto eksport mieszanek mineralno – witaminowych oraz koncentratów na Ukrainę za pośrednictwem spółki Blattin Ukraina.

Lata 2009, 2010, 2011 i 2012 to czas intensywnych prac modernizacyjnych i budowlanych Wytwórni Pasz w Siedlcu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Hodowców w 2013 roku firma rozszerzyła działalność o nowe produkty i usługi związane z poprawą dobrostanu zwierząt. Nowy dział Blattin Technika to przede wszystkim wozy paszowe gwarantujące uzyskanie w szybki i oszczędny sposób doskonałego TMR-u. Nowa komórka firmy to także usługi nacinania betonowych posadzek w oborach zapobiegające ślizganiu się krów, sprzedaż wentylatorów Blattin Cooler zapewniających odpowiedni mikroklimat w oborze, domków dla cieląt z włókna szklanego Blattin Iglo-Box Premium, walca do ugniatania kiszonek w silosie oraz wielu innych produktów.


Koniec roku 2014 niesie ze sobą nowe wyzwania i perspektywy. Firma staje się właścicielem drugiej wytwórni pasz, która początkowo jako magazyn firmowy prowadzi sprzedaż pasz na rynku północno-wschodniej Polski, by ostatecznie w grudniu 2016 wyprodukować pierwszą pasze pod marką Blattin.

W latach 2015 i 2016 wytwórnia w Ostrołęce poddana została gruntownej modernizacji i rozbudowie, w trakcie której wymieniono wszystkie urządzenia linii produkcyjnej, wybudowano nową wieżę technologiczną o wysokości 22 metrów oraz rozbudowano dział przyjęcia i składowania surowca. Nowoczesne, bardzo wydajne i zautomatyzowane urządzenia linii wytwarzania oraz ważenia, mogą być obsługiwane tylko przez 3 osoby, przy wydajności 20 ton/h oraz pozwalają ograniczyć do minimum ryzyko błędu. Prawidłowe odważanie komponentów zapewnia zastosowanie wag tensometrycznych oraz nowoczesnej techniki mikroprocesorowej i komputerowej. Dzięki temu wytwarzane mieszanki są bezpieczne i jednorodne.

 

Wytwórnia Pasz w Ostrołęce Wytwórnia Pasz w Siedlcu


Zarówno Wytwórnia Pasz w Ostrołęce, jak i główny zakład produkcyjny w Siedlcu, z końcem 2016 roku uzyskały certyfikat GMP+. Połączenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz systemu jakości w obu zakładach daje gwarancję uzyskania wysokiej jakości, bezpiecznych pasz, o powtarzalnej i jednorodnej strukturze, zgodnej z coraz wyższymi wymaganiami hodowców i przepisów prawa.

Niezmiennie, od początku naszej działalności szukamy nowoczesnych rozwiązań, aby sprostać rosnącym potrzebom naszych Klientów. Pamiętamy o tym, by z wytrwałością dążyć do doskonałości, nie zapominając o własnej tradycji.


HISTORIA FIRMY BLATTIN, CZYLI JAK TO SIĘ ZACZĘŁO…

1905 założenie firmy w Niemczech
1996
Zbigniew Pustuła pierwszy człowiek i pierwsze dostawy do Polski
1997
"we dwójkę raźniej", Andrzej Mirekdrugi człowiek firmy Blattin w Polsce
1999

założenie spółki „córki” Blattin Polska Sp. z o.o. (22.10.1999 r.)
zatrudnienie: 4 osoby, w tym dwóch doradców
2000
zatrudniono kolejnych doradców pracujących w terenie
2004
rozszerzenie oferty o produkty higieny doju, materiał siewny, folie – powstaje dział  Higieny, Chemii i Nasion
2006 otwarcie Magazynu Firmowego w Głogówku
2007wyposażenie laboratorium w najnowocześniejsze urządzenie wykorzystujące spektroskopię odbicia w bliskiej podczernieni NIRS.
Blattin Polska otrzymuje Gazelę Biznesu i zostaje przyjęta do grona najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw.
2008
umocnienie pozycji na rynku paszowym - zakup Wytwórni Pasz w Siedlcu z produkcją w toku.
Rozpoczęcie produkcji koncentratów oraz pasz pełnoporcjowych dla bydła i trzody. Rozszerzenie oferty o pasze dla drobiu.
Ekspansja na Wschód – założenie spółki „córki” na Ukrainie – Blattin Ukraina.
Po raz drugi Blattin Polska otrzymuje Gazelę Biznesu.
2009


Po raz pierwszy Blattin Polska trafia do grona Diamentów Forbes rankingu największego miesięcznika gospodarczego w Polsce oraz otrzymuje Certyfikat Przejrzysta Firma.
Kolejny raz Blattin Polska znajduje się w elitarnym gronie Gazel.
2009, 2010, 2011 Modernizacja Wytwórni Pasz w Siedlcu
2010 rozszerzenie asortymentu wyrobów produkowanych o pasze dla koni
2010 Blattin Polska zostaje uczestnikiem programu Rzetelna Firma
2011 Blattin Polska otrzymuje nagrodę Skrzydła Biznesu 2011
2012 Rozbudowa Wytwórni Pasz w Siedlcu, zmiana lokalizacji siedziby głównej spółki
2013 Rozszerzenie ofert handlowej - utworzenie nowej komórki firmy Blattin Technika
2014 Zakup Wytwórni Pasz w Ostrołęce, jej gruntowna modernizacja i rozbudowa
2016 Uruchomienie produkcji pasz w Wytwórni Pasz w Ostrołęce

W obecnej chwili firma zatrudnia ponad 97 pracowników, w tym 36 pracujących w terenie doradców handlowych i żywieniowych.

Blattin RapsProtect - naturalnie chroniona śruta rzepakowa
Źródło białka chronionego