Dzień otwarty w oborze z robotem Lely Astronaut A4 u Arnolda Hurek w Krośnicy

 

W sobotę 8 czerwca 2013 r. Lely Center w Nowej Rudzie zorganizowała dzień otwarty w oborze należącej do naszego klienta Gospodarstwa Rolnego Kornelii i Arnolda Hurek z Krośnicy w woj. opolskim. Państwo Hurek prowadzą gospodarstwo o powierzchni ok. 85 ha specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Posiadają aktualnie 65 krów dojnych oraz 50 jałówek rasy holsztyńsko-fryzyjskiej, znanej z wysokich parametrów mleczności.

Wszyscy zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca robota udojowego oraz  jak zmieniła się organizacja pracy w oborze po wprowadzeniu automatycznego systemu doju. System Lely Astronaut A4 pozwala uzyskać lepszą jakość i wyższą produkcję mleka przy niższych kosztach utrzymania jednocześnie daje pełną kontrolę nad zarządzaniem stadem.

 

 

Robot udojowy Astronaut A4 został uruchomiony w gospodarstwie w Krośnicy w listopadzie 2012 roku. Już po 6 miesiącach jego pracy  Państwo Hurek nie mają wątpliwości, że była to dobra decyzja. Gospodarstwo Państwa Hurek jest na tą chwilę jedynym gospodarstwem na Opolszczyźnie posiadającym automatyczny system doju.

powrót>>

Blattipollo Pick Aktiv
Mieszanka mineralna dla kurcząt i kur niosek Dziobaczka dająca zajęcie Twoim kurom i kurczakom